چهارشنبه، 30 مرداد 1398
Menu

اختتامیه سومین جشنواره بین المللی سنگ‌نوردی بیستون

اختتامیه سومین جشنواره بین المللی سنگ‌نوردی بیستون

 عصر روز پنج‌شنبه اول آبان ماه ۹۳ در محوطه زیبای بیستون و در کاروانسرای صفوی، با حضور شرکت کنندگان در سومین جشنواره بین المللی سنگ‌نوردی بیستون، مسئولین فدراسیون، مسئولین استان کرمانشاه و نهادهای مختلف و سایر مدعوین، این رویداد بزرگ فرهنگی ورزشی به پایان رسید.

 در مدت برگزاری جشنواره که در آن 59 سنگنورد خارجی از 12 کشور جهان به همراه 120 سنگنورد از کشورمان حضور داشتند با صعود و اجرای حرکات از پیش برنامه ریزی شده بیس جامپینگ یا پرش با لباس خفاشی، بند بازی در حالتهای اسلک لاین، های لاین و تریک لاین، عبور از تسمه، پرواز با پاراگلایدر، صعود شبانه و برپایی کارگاه آموزشی بانوان، سنگ‌نوردان موفق به گشودن 4 مسیر جدید در دیواره بیستون شدند. در مراسم پایانی از تمام میهمانان شرکت کننده در سومین جشنواره جهانی سنگنوردی بیستون تجلیل شد

 خاطر نشان می‌سازد جشنواره جهانی سنگنوردی بیستون به عنوان مهمترین رویداد سنگنوردی ایران و خاورمیانه در تقویم جهانی این رشته ورزشی قرار گرفته و به صورت دوسالانه برگزار می شود.

دیواره بیستون بزرگترین دیواره سنگ آهکی جهان ، هزار و 200 متر ارتفاع و 5 هزار متر عرض دارد که شرایطی بی‌ نظیر برای این دیواره به وجود آورده است .

سومین جشنواره جهانی سنگنوردی بیستون از روز یکشنبه 27 مهر برابر با 19 اکتبر و تا پنجشنبه ، اول آبان برابر با 23 اکتبر ادامه داشت .

امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط