یکشنبه، 4 خرداد 1399
Menu

پیامهای نوروزی

رشد 30 درصدی اقامت گردشگران در استان زنجان در هفته نخست تعطیلات نوروز

رشد 30 درصدی اقامت گردشگران در استان زنجان  در هفته نخست تعطیلات نوروز

دبیر اجرایی ستاد خدمات سفر استان زنجان گفت: از اول تا هفتم فروردین میزان اقامت گردشگران در این استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 30 درصد رشد داشته است.

به گزارش روابط عمومی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، یحیی رحمتی اظهار کرد: با وجود برودت هوا، بارش باران و کاهش تردد در محورهای شمال غرب کشور، میزان ماندگاری مسافران و گردشگران نوروزی در زنجان رشد قابل توجهی داشته است.

وی همچنین افزود: از اول تا هفتم فرودین 29 هزار و 960 گردشگر وارد استان زنجان شده اند که بر اساس آمار های اعلام شده اقامت در هتل ها، 21 درصد و در سایر مراکز اقامتی 37 درصد رشد داشته است.

دبیر اجرایی ستاد خدمات سفر استان زنجان اظهار داشت: با وجود اینکه امسال برخلاف سال های گذشته بازدید و استفاده از اماکن و مراکز تفریحی رایگان نبوده، اما آمار بازدید کنندگان نسبت به پارسال هفت درصد رشد داشته است.  بر همین اساس تاکنون بیش از سه هزار نفر از موزه ها بازدیدکرده اند.

رحمتی در خصوص روند نظارت نوروزی گفت: با توجه به نظارت های شبانه روزی و همکاری اصناف در ایام نوروز تاکنون هیچ پلمپی نداشته ایم و فقط 2 شکایت اعلام وصول شده که در اسرع وقت مورد بررسی قرار گرفت.

امتیاز به خبر :