یکشنبه، 4 خرداد 1399
Menu

پیامهای نوروزی

اقامت 46 میلیون نفر شب مسافر نوروزی در سراسر کشور

اقامت 46 میلیون نفر شب مسافر نوروزی در سراسر کشور

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر و معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در بازدید از استان مازندران گفت: در نوروز امسال 46 میلیون نفر شب اقامت را در کشور تجربه کردیم.

به گزارش روابط عمومی ستاد اجرایی خدمات سفر، مرتضی رحمانی موحد ظهر امروز  در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر مازندران با قدردانی از زحمات اعضای ستاد خدمات سفر استان اظهار داشت: امسال در سال اجرایی برنامه ششم توسعه قرار گرفته ایم، سالی که به اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نام گذاری شده است.

وی افزود: در این سال باید سه عنصر اقتصادی، فرهنگی و صنعتی را در راستای تحکیم اقتصاد مقاومتی پیش ببریم.

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با اشاره به افزایش مسافرت های نوروزی تاکید کرد: در نوروز امسال 46 میلیون نفر شب اقامت را در کشور تجربه کردیم. ضمن اینکه بازدید از اماکن زیارتی 67  میلیون نفر بوده که با  رشد 47 درصدی همراه بوده است.

رحمانی در خصوص اقدامات استان مازندران در ایام نوروز، گفت: مازندران یکی از ستاد های فعال کشور است و یکی از فعالیت های امسال ستاد مازندران توجه به گردشگری روستایی است. بر همین اساس گردشگری روستایی و بازدید از مراکز تاریخی از مهم ترین استعدادها و ظرفیت های استان مازندران است که باید مورد توجه جدی مسئولین استان قرار گیرد.

وی با اشاره به لزوم انتقال مفاهیم فرهنگی استان تاکید کرد: در انتقال مفاهیم فرهنگی و انعکاس اخبار و اطلاعات استان مازندران در سطح ملی و استانی اقدامات چشم گیری انجام گرفته است.

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر گفت: در سایه همدلی مدیران استان مازندران، شاهد بهره گیری از فرصت ها در جهت رشد استان هستیم.

شایان ذکر است که در حاشیه این جلسه، میثاق نامه «کمپین ملی نه به تصادفات جاده ای» توسط رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر امضا شد.

امتیاز به خبر :