یکشنبه، 30 شهریور 1399
Menu

پیامهای نوروزی

رشد چشمگیر بازدید از آثار تاریخی استان خوزستان/ استقبال گردشگران خارجی از زیگورات چغازنبیل و قلعه آپادانا

  • 12 فروردین 1395
  • 10:16
  • 0 دیدگاه
  • 437 بازدید
  • Article Rating
رشد چشمگیر بازدید از آثار تاریخی استان خوزستان/ استقبال گردشگران خارجی از زیگورات چغازنبیل و قلعه آپادانا

دبیر اجرایی ستاد خدمات سفر استان خوزستان از رشد قابل توجه بازدید گردشگران از آثار و جاذبه های تاریخی استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، خسرو نشان با اشاره به رشد چشمگیر سفرهای نوروزی به استان گفت: طی دور نخست سفرهای نوروزی در مجموع حدود دو میلیون نفر شب گردشگر ورودی به استان ثبت شده است. در همین راستا بازدید از جاذبه های گردشگری استان افزایش چشمگیری داشته است.

وی ادامه داد: در شش روز نخست نوروز، آثار تاریخی خوزستان شلوغ ترین روزهای خود را تجربه کرده اند و بیش از 3 میلیون و 100 هزار بازدید از آثار تاریخی و گردشگری استان به ثبت رسیده که آماری قابل توجه است.

دبیر اجرایی ستاد خدمات سفر استان خوزستان با اشاره به زیگورات چغازنبیل به عنوان نخستین اثر ثبت جهانی شده ایران، گفت: زیگورات چغازنبیل مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته است و در این مدت 40 گردشگر خارجی نیز از این اثر ثبت جهانی شده ایران بازدید کردند.

نشان افزود: بازدیدها از مراکز گردشگری شهرستان شوش نیز بالا بوده، به خصوص خیل عظیم گردشگران به قلعه آپادانا اختصاص دارد که ترافیک بازدیدکننده در این قلعه تاریخی بسیار متراکم گزارش می شود. بر همین اساس تاکنون 49 نفر گردشگر خارجی نیز از این قلعه تاریخی بازدید کرده اند. دومین سایت گردشگری شهرستان شوش از نظر آمار، موزه این شهرستان است.

نشان، تالاب شادگان را مقصد دیگر گردشگران و مسافران نوروزی دانسته و گفت: تالاب شادگان پذیرای گردشگران، کاروان‌های راهیان‌نور، میهمانان داخلی و خارجی بوده و پیش بینی می شود در روزهای آتی بر تعداد بازدیدکنندگان این تالاب افزوده ‌شود. به‌علت ایجاد زیر‌ساخت‌های اولیه در جزیره تالاب، مانند آلاچیق، سرویس‌های بهداشتی و غرفه‌های صنایع‌دستی تاکنون استقبال خوبی از این تالاب بین‌المللی شده است.

دبیر اجرایی ستاد هماهنگی خدمات سفر استان خوزستان با اشاره به وجود غرفه‌هایی که توسط بومیان جزیره تالاب اداره می‌شود، خاطرنشان کرد: این امر باعث شده تا بومیان جزیره تالاب بتوانند از محل ورود گردشگران به جزیره درآمد خوبی کسب کنند.

 

 

 

نشان در خصوص ظرفیت گردشگری آبی در استان تاکید کرد: یکی از ظرفیت های بالقوه توسعه گردشگری ایران، دریا و ساحل است که هم ابعاد گسترده ای برای سرمایه گذاری دارد و هم از جذابیت بالایی برای رونق صنعت پردرآمد گردشگری برخوردار است. در همین راستا گردشگران ورودی به آبادان و خرمشهر می توانند با سوار شدن بر دو کشتی تفریحی «رانیا» و « ایران زمین» از جاذبه های گردشگری آبی و دریایی استان خوزستان در این دو شهر بندری استفاده کنند.

وی با اشاره به نظارت های انجام شده از مراکز خدمت رسان به گردشگران گفت: بازدیدها به صورت24 ساعته انجام می شود و با متخلفان با استناد به قانون برخورد می شود. در ایام نوروز در مجموع 360 نفر در روز روند نظارت را بر عهده دارند. در همین زمینه در بازدید ناظران ستاد اجرایی خدمات سفر شوشتر و گتوند سه اخطار و یک تذکر به مراکز خدمات دهی به گردشگران داده شد.

امتیاز به خبر :