یکشنبه، 4 خرداد 1399
Menu

پیامهای نوروزی

حفظ آیین های نوروزی در صدر اولویت های برنامه های استان هرمزگان بوده است

حفظ آیین های نوروزی در صدر اولویت های برنامه های استان هرمزگان بوده است

دبیر اجرایی ستاد خدمات سفر استان هرمزگان گفت: حفظ و بزرگداشت آیین های نوروزی در صدر اولویت ها و برنامه‌های استان هرمزگان برای ایام تعطیلات نوروز بوده است.

به گزارش روابط عمومی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، محسن ضیایی با اشاره به وجود 126 واحد اقامتی در هرمزگان اظهار کرد: 1600 تخت در این واحدها برای پذیرایی از گردشگران آماده اند. همچنین آموزش و پرورش استان 3 هزار کلاس را در اختیار گردشگران نوروزی قرار داده، ضمن اینکه 9 بوستان و یک کمپ با قابلیت نصب 20 هزار چادر نیز برای اقامت مسافران تدارک دیده شده است.

دبیر اجرایی ستاد خدمات سفر استان هرمزگان با تاکید بر اهمیت نوروز و آیین های مرتبط آن با توجه به ثبت آن در فهرست میراث معنوی جهان گفت: حفظ آیین های نوروزی و شیوه برگزاری این مراسم ها مهمترین بخش از میراث ناملموس به شمار می رود و لازمه ماندگاری نوروز در فهرست جهانی میراث معنوی یونسکو، زنده  نگاه داشتن سنت های مرتبط با آن است.

ضیایی ادامه داد: به منظور حفظ آیین ها و مراسم نوروز، پایگاه های مربوط و نمایشگاه های صنایع دستی در ورودی تمامی شهرستان های استان، نزدیکی آثار گردشگری شاخص و مکان های تاریخی مستقر هستند. ضمن اینکه برای نخستین بار در مراکز تفریحی و گردشگری هرمزگان راهنما مستقر شده است.

وی با اشاره به ظرفیت های استان هرمزگان گفت: در ایام تعطیلات نوروز 95 پایگاه انتظامی، امدادی و اطلاع رسانی و راهنمایان گردشگری نوروز به صورت هماهنگ و یکپارچه با آرم میراث فرهنگی در مکان های تعیین شده مستقر می‌شوند. در این پایگاه ها ضمن ارائه خدمات انتظامی و امدادی با استقرار راهنمای گردشگری و توزیع بروشور، کتابچه، سی­دی و نقشه راهنما، اطلاعات لازم در مورد استان در اختیار گردشگران و مسافران نوروزی قرار می‌گیرد.

 

 

امتیاز به خبر :