یکشنبه، 4 خرداد 1399
Menu

پیامهای نوروزی

ساخت 90 هتل در کشور با سرمایه گذاری 560 میلیارد تومانی/تنوع واحدهای اقامتی برای پوشش همه اقشار

ساخت 90 هتل در کشور با سرمایه گذاری  560 میلیارد تومانی/تنوع واحدهای اقامتی برای پوشش همه اقشار

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر از اجرای 90 پروژه هتل های چهار و پنج ستاره با سرمایه گذاری 560 میلیارد تومان خبر داد.

مرتضی رحمانی موحد بر اهمیت نقش و حضور بخش خصوصی در توسعه زیرساخت های گردشگری تاکید کرد و گفت: بی شک با فعال شدن بخش خصوصی می توانیم در تمام استان های کشور بستر مناسبی برای اقامت گردشگران داخلی و خارجی فراهم کنیم.

رئیس ستاد گفت: آنچه که باید برای حضور بخش خصوصی و فعالیت بیش از پیش این بخش مورد توجه قرار گیرد، تسهیل امور اداری به منظور فعال شدن بخش خصوصی در حوزه های اقامتی و مجموعه های گردشگری است.

معاون گردشکری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ارتباط با قیمت اقامت در هتل و هزینه‌های آن در نوروز و دیگر ایام سال گفت: نکته ای که باید در حوزه قیمت هتل ها به آن توجه داشت این است که قیمت هتل ها و صنعت گردشگری یک رابطه رنجیره ای با اقتصاد مسافر  و تقاضا دارد.

وی تنوع در ارائه خدمات هتل ها را از دیگر علل تفاوت قیمت ها دانست و اظهار داشت: بر این اساس، قیمت ها با توجه به نوع ستاره، از یک تا 5 ستاره متغیر است.

معاون گردشکری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: حداکثر افزایش قیمتی که برای واحدهای اقامتی در نظر گرفته شده است، 12 درصد نسبت به قیمت سال گذشته است.

 

 

 

 

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر از مهمان پذیرها، واحدهای آموزش و پرورش، کمپ ها و هتل آپارتمان ها به عنوان نمونه ای چند از تنوع واحدهای اقامتی و به تبع آن تنوع قیمت برای پوشش خواست ها و نیازهای تمام اقشار یاد کرد.

رحمانی موحد با تاکید بر نظارت های دستگاه های مسئول بر روند قیمت گذاری واحدهای اقامتی موجود در سطح کشور، گفت: جدا از این نظارت ها، هر گونه افزایش قیمت واحدهای اقامتی کشور تابع ضوابط و دستور العمل هاست.

امتیاز به خبر :