یکشنبه، 4 خرداد 1399
Menu

پیامهای نوروزی

اطلاعیه شماره ١٩ ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر

اطلاعیه شماره ١٩ ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر

 بسمه تعالی
اطلاعیه شماره ١٩ ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر
ویژه نوروز ٩٥
مورخ ٩٥/١/١٣
بازگشت سفر خود را مدیریت نمائید

با توجه به حجم بالای سفرهای مربوط به تعطیلات آخر نوروز و به منظور جلوگیری از بروز هرگونه مشکلی برای بازگشت مسافران و هموطنان عزیز، ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر طی اطلاعیه ای، توصیه های ذیل را برای بازگشت مسافران اعلام نمود:
-
در روز طبیعت به هموطنان عزیز توصیه می گردد باتوجه به شرایط جوی حاکم از طولانی نمودن زمان حضور در طبیعت پرهیز نموده و پس از رفع نیازهای اولیه؛مسیر پر ترافیک بازگشت را پیش بینی نمایند و اقلام مورد نیاز را بهمراه داشته و پس از آن با حفظ آرامش کامل رانندگی کنند.
-
به آن دسته از مسافرانی که به دلیل مسئولیت کاری و تعهد اداری روز شنبه ٩٥/١/١٤ را باید در محل های کار خود حاضر باشند توصیه می شود برنامه بازگشت خود را مدیریت نموده از هم اکنون آغاز به بازگشت نموده و بازگشت خود را به پایان ساعات روز جمعه موکول نکنند.
-
مسافران و گردشگران عزیز ضمن حفظ آرامش خود در ترافیک های طولانی؛نهایت همکاری را با پلیس راهور ناجا و مأموران راهداری بعمل آورند و از توقفهای غیرضروری در حاشیه جاده ها، اطراف رودخانه ها و سایر نقاط که موجب ترافیک می شود خودداری نمایند.
-
با توجه به اینکه احتمال دارد مسافران عزیز در ترافیک های طولانی مدت؛ طی مسیر نمایند،ضروری است قبل از ورود به جاده نسبت به کنترل میزان بنزین خودرو و سایر معاینات فنی اقدام نمایند تا در طول جاده با مشکل اتمام سوخت خودرو و یا نقص فنی مواجه نشوند.
-
باتوجه به حجم بالای سفرهای بازگشتی؛به آن دسته از هموطنانی که بدلیل شرایط شغلی,امکان ماندگاری در مقاصد سفر را دارند؛توصیه می شود بازگشت به شهرهای خود را به روز بعد موکول نمایند.
-
در پايان يادآور ميگردد كليه دستگاه هاى خدمات رسان در ستادهاى اجرايى ٣١ استان كشور و مناطق آزاد كمافى السابق نظارتهاى خود را بر واحدهاى عرضه كننده خدمات اعمال نموده و آماده ى دريافت نظرات هموطنان عزيز مى باشند.
سامانه جامع اطلاعات گردشگری و پاسخگویی به شکایات 09629
سامانه اطلاع رسانی پیامکی جاذبه های گردشگری 7070

امتیاز به خبر :