یکشنبه، 4 خرداد 1399
Menu

پیامهای نوروزی

گرامیداشت روز جهانی گردشگری با تکیه بر ظرفیت های درون نگر

  • 20 تیر 1395
  • 16:07
  • 0 دیدگاه
  • 156 بازدید
  • Article Rating
گرامیداشت روز جهانی گردشگری با تکیه بر ظرفیت های درون نگر

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نهمین نشست کمیته مشورتی گردشگری دو پایه اصلی برگزاری مراسم گرامیداشت روز جهانی گردشگری را تحقق اندیشه صاحبنظران این حوزه و تکیه بر ظرفیت های درون نگر صنعت گردشگری، مطرح نمود.  

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مرتضی رحمانی موحد در نهمین نشست کمیته مشورتی گردشگری که صبح امروز با حضور جمعی از اساتید، صاحبنظران و اصحاب رسانه در محل مجموعه جلسات پارک آب و آتش اراضی عباس آباد تهران  برگزار شده بود؛ گفت: برنامه ریزی پیرامون دو موضوع «جشنواره مشارکت ملی گردشگری» و نیز «برگزاری روز جهانی گردشگری» با هدف گرامیداشت این روز بین المللی در تاریخ 5 مهرماه از سال گذشته آغاز شده است تا با تجمیع نظرات کارشناسی در جلسات مختلف، قالب اجرایی مورد نظر شکل گیرد.

وی با بیان اینکه کشورهای سراسر دنیا روز جهانی گردشگری را بر اساس مختصات داخلی خود گرامی می دارند؛ افزود: با توجه به اینکه صنعت گردشگری کشور نیازمند تامین زیرساخت ها وتقویت هر چه بیشتر ظرفیت های ملی و داخلی است؛ لذا در تلاش هستیم تا امسال نیز همانند سال گذشته در روز جهانی گردشگری پلی به سوی ارتباط نهادها و ارگان های متولی فرابخشی ترسیم نماییم تا با وحدت رویه، ایجاد عزم ملی و کوشش گروهی در راستای شکوفایی داشته های درونی و در ارتقای جایگاه بیرونی و بین المللی تلاش نماییم.

معاون گردشگری سازمان با اشاره به اینکه در این روز کوشش خواهیم کرد از ظرفیت رسانه های بین المللی مقیم کشور نیز استفاده بهینه داشته باشیم؛ گفت: بستر مساعد و مشتاق رسانه های خارجی می تواند در ایام گرامیداشت روز جهانی گردشگری تلاش درون نگر صنعت گردشگری کشور را به سطوح بیرونی و بین المللی انتقال دهد.

رحمانی موحد همچنین با بیان اینکه در برنامه ریزی پیش رو در تلاش هستیم سرفصل های آموزشی و فرهنگ سازی گردشگری را در بسترهای پایه بنا نهیم؛ افزود: تعامل و ارتباط دو سویه با آموزش و پرورش و نیز حوزه دانشگاه در تحقق این هدف یاری رسان خواهد بود.

وی در ادامه گفت: همین طور قصد داریم با بومی ساختن شعار جهانی سال سازمان جهانی جهانگردی، قالب واحدی برای برگزاری بیش از 300 عنوان برنامه در سراسر کشور ایجاد نموده تا ضمن حفظ رویکردی ملی در مسیر شعار جهانی نیز همقدم شویم.

رحمانی موحد همچنین با تاکید بر اینکه برگزاری هر چه با شکوه تر گرامیداشت روز جهانی گردشگری و نیز جشنواره مشارکت ملی به یاری کلیه نهادهای متولی امر تحقق خواهد یافت؛ تصریح کرد: نتیجه این وحدت فرابخشی  بی شک با حمایت و پشتیبانی رسانه ملی جهت فرهنگ سازی و تاثیرگذاری بر بطن جامعه بیشتر بوده تا برکات حاصل تا نسل های آینده ماندگار ماند.    

گفتنی است در این جلسه حاضرین جلسه از دستگاه ها و نهادهای مختلف بخش دولتی و خصوصی به بیان دیدگاه ها و نظرات خود جهت اجرای هر چه با شکوه تر مراسم بزرگداشت روز جهانی گردشگری و نیز دومین جشنواره مشارکت ملی گردشگری پرداختند.

لازم به ذکر است پس از پایان این جلسه اعضای حاضر در نهمین نشست کمیته مشورتی گردشگری ضمن بازدید از مجموعه گردشگری پارک آب و آتش از برنامه تفریحی  آموزشی گنبد نجوم مینا در این مرکز نیز دیدن نمودند.
امتیاز به خبر :