یکشنبه، 4 خرداد 1399
Menu

پیامهای نوروزی

سواحل، شاهراه توسعه گردشگری در گیلان

سواحل، شاهراه توسعه گردشگری در گیلان
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی گیلان با حضور در نشست تخصصی گردشگری دریایی، نقش ویژه سواحل در توسعه گردشگری را مورد تاکید قرار داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان، حمیدرضا آذرپور در جریان این نشست با اشاره به ظرفیت های عظیم گردشگری دریایی، عدم نگاه یک سویه به دریا و ساحل را امری مهم برشمرد و تصریح کرد: با توجه به اینکه بسیاری از کشورها در راستای توسعه گردشگری خود از وجود دریا، ساحل و نیز دسترسی به آبهای آزاد بی بهره هستند، اهمیت استفاده هرچه بهتر از این نعمت الهی و ظرفیت های ویژه آن برای رونق گردشگری بیش از پیش نمایان می شود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی گیلان تصریح کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی متنوع و منحصربفرد کشورمان، سواحل شمالی کشور در شش ماه اول سال و سواحل جنوبی در شش ماه دوم سال از زمینه های لازم استفاده هرچه بهتر از گردشگری دریایی توسط گردشگران داخلی و خارجی بهره مند هستند.

وی همچنین تمرکزهای انسانی آینده را در کنار سواحل و آبها دانست و لزوم برنامه ریزی صحیح علمی وکاربردی را در این زمینه امری اجتناب ناپذیر توصیف کرد.
گفتنی است، نشست تخصصی گردشگری دریایی با حضور معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور و مدیران کل و معاونین گردشگری استانهای ساحلی کشور در تهران برگزار شد.

امتیاز به خبر :