یکشنبه، 4 خرداد 1399
Menu

پیامهای نوروزی

تبریز 2018 نقطه آغاز تحولات عظیم اقتصادی، گردشگری و فرهنگی

تبریز 2018 نقطه آغاز تحولات عظیم اقتصادی، گردشگری و فرهنگی

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: تبریز 2018، نقطه آغاز تحولات عظیم اقتصادی، گردشگری و فرهنگی آذربایجان قهرمان و ایران سرافزار خواهد بود.

  

سلطانی‌فر در آیین افتتاح رسمی مجتمع تفریحی، تجاری و اداری ستاره باران تبریز که پیش از ظهر امروز سه شنبه 22 تیرماه برگزار شد، با اشاره به گردش مالی سالیانه کشورها از گردشگری گفت: ما باید  تلاش خودمان را به کار بگیریم تا میزان GDP (تولید ناخالص داخلی) را با استفاده از ظرفیت‌های حوزه گردشگری به خصوص ظرفیت‌های ارزشمند استان‌هایی همچون آذربایجان‌شرقی افزایش دهیم.

وی ادامه داد: پس از اجرای برجام، جمهوری اسلامی ایران وارد فضا و مقطع جدید ارزشمندی شده است و توسعه مباحثی همچون گردشگری با هدف شکوفایی اقتصاد داخلی از سرگرفته شده است و ما این قول را به مردم می‌دهیم که روزهای بسیار امیدوارکننده و درخشانی را در آینده نه‌چندان دور شاهد خواهند بود.

سلطانی‌فر در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: پس از دوره تحریم‌ها و آثار و تبعات منفی ناشی از آن، با تلاش دولت تدبیر و امید، سایه تحریم و جنگ از این کشور رخت بربست و توجه بیش از پیش به مقوله ایجاد اشتغال، فعالیت‌های اقتصادی جایگزین آن‌ها شد.

وی با تاکید بر لزوم استفاده حداکثری از سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی در بخش گردشگری، ادامه داد: امیدواریم تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌های مربوطه، سیاست‌های مربوط به توسعه سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی را در اولویت اهداف خود قرار دهند.

سلطانی‌فر با اشاره به گزارش یک مشاور معتبر بین‌المللی در مورد آینده اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در دو دهه آتی اظهار کرد: بر اساس این پیش‌بینی، کشور ایران در 20 سال آینده با توجه به اجرایی شدن برجام، شکوفایی اقتصادی بی‌نظیری را به ویژه در حوزه‌های نفت و گاز، صنعت، IT، توریسم و دیگر بخش‌ها تجربه خواهد کرد.

به گفته رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، این گزارش معتبر بین‌المللی می‌افزاید، در همین بازه زمانی 1000 میلیارد دلار GDP جدید به GDP فعلی کشور در حوزه گردشگری و ... اضافه خواهد شد.

وی با اشاره به افزایش ورود هیات‌های مختلف اقتصادی و سیاسی به ایران، پس از اجرایی شدن برجام عنوان کرد: به جرأت می‌گوییم که کشورهای مختلف دنیا برای سرمایه‌گذاری در کشور صف کشیده‌اند و ما باید از این موقعیت بی‌نظیر تاریخی استفاده حداکثر اقتصادی را داشته باشیم.

سلطانی‌فر با اشاره به آغاز به کار ستاد ملی تبریز 2018 در روزهای آینده، ادامه داد: تا سال 2018 نهایت تلاش خود را به کار می‌گیریم که تبریز با اصالت و با هویت را به بهترین شکل ممکن به مردم تمامی کشورهای جهان، به ویژه کشورهای اسلامی معرفی کنیم و بر این امر اعتقاد داریم که تبریز 2018 نقطه پایان کار نیست؛ بلکه سرآغاز جهش اقتصادی تبریز، آذربایجان و به تبع آن، ایران اسلامی خواهد بود.

امتیاز به خبر :